The Shelter for Little Monsters is pitched for the first time in Ukraine

Yarki Kids has fabulous news! Our new animation project called “The shelter for little monsters” will be pitched at Ukrainian State Film Agency: https://usfa.gov.ua/
We are incredibly happy to present our new animation project for children for the first time in Ukraine, to tell the story about the extraordinary shelter and its inhabitants – fairy-tale monsters, and children with magical abilities.
We will be thankful for your words of support and we will keep you posted about the progress.
Love,
Yarki Kids

Осінь починається з гарних новин для проектів Yarki Kids! “Притулок для маленьких чудовиськ” був обраний для пітчингу на Другий етап Чотирнадцятого конкурсного відбору кінопроєктів Державного агентства України з питань кіно: https://usfa.gov.ua/
Неймовірно щасливі представити свій анімаційний проект для дітей вперше в Україні, розповісти історію про надзвичайний притулок та його мешканців – казкових чудовиськ та дітей з чарівними здібностями.
Побажайте нам успіхів, дивіться наш пітчинг онлайн у п’ятницю, 18 вересня, о 16:40 та вболівайте за наш новий проект! А ми, в свою чергу, будемо ділитися з вами новинами та надихатися вашими теплими словами.

З любов’ю до дітей,
Yarki Kids

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *